Instrukcja instalacji dla Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10

1. Na początku wybierz wersję pod swój sprzęt:

32-bitowa - gdy masz max 3GB RAM ponieważ ta wersja obsługuje max 3,25 GB RAM
64-bitowa - gdy masz 4GB lubi więcej.
*Jeśli obraz iso zawiera więcej niż jedną wersją a nie masz wyboru podczas instalacji tutaj instrukcja jak aktywować tą opcję http://basewin.pl/ei.html

2. Po pobraniu archiwum wypakuj je:
Jeśli obraz iso który chcesz zajmuje 1KB i ma rozszerzenie .cmd to znaczy że nie jest jeszcze utworzony. Uruchom skrypt cmd i poczekaj aż obraz się utworzy tzn. okno cmd się zamknie.
Jak nagrać na pendrive lub płytę tutaj https://basewin.pl/pomoc.html

3. Po nagraniu:
1. Włącz menu bootowania i wybierz pendrive/napęd dvd z nagranym systemem.
2. Wejdź do bios, zakładka boot lub podobna nazwa i ustaw pendrivę/płytę do bootowania jako 1. Zapisz ustawienie i wyjdź.
*Menu bootowania uruchamiasz klikając lub trzymając przycisk odpowiadający za to podczas włączania komputera/laptopa. Jaki to przycisk sprawdź w internecie wpisując. "model laptopa boot menu lub "model płyty głównej boot menu"
*Bios uruchamiasz klikając lub trzymając przycisk delete na komputerze. Jakim przyciskiem na laptopie sprawdź w internecie wpisując. "model laptopa bios"

4. Proces instalacji:
1. Wybierz: zainstaluj teraz.
2. Wpisz klucz jeśli masz lub jeśli nie masz i jest możliwość to pomiń. Klucze instalacyjne do win 8/8.1 znajdziesz tutaj: https://basewin.pl/8klucze.html
3. Zaakceptuj postanowienia licencyjne.
4 Wybierz: "Niestandardowa tylko zainstaluj system Windows (zaawansowane)". Teraz możesz utworzyć partycje i wybrać na którą z nich zainstalujesz system.

5. Kończenie instalacji:
Dla Win 8,8.1/10 utwórz zwykłe konto użytkownika. Nie musisz się logować do konta microsoft, możesz to zrobić później.
Nie wybieraj ustawień ekspresowych tylko drugą opcję i dostosuj je pod siebie.

6. Po instalacji:
Zainstaluj wszystkie aktualizacje z Windows Update (może też znaleźć sterowniki do sprzętu, jednak polecam instalować je ręcznie) zainstalować np. program CPU-Z, sprawdzić jaką mamy płytę główną, kartę graficzną (na stronie producenta płyty głównej powinno być większość sterowników do naszego sprzętu).
Jeśli chodzi o laptopy to wystarczy wpisać w google "model laptopa download drivers" i ze strony producenta pobrać wszystkie potrzebne sterowniki.
Jak nie masz siły na instalację sterowników lub kompletnie nie wiesz co do czego to użyj programu który zrobi to za ciebie np. Driver Booster
Tutaj więcej odnośnie instalacji sterowników.
Na koniec sprawdź jeszcze w Menadżerze zadań czy czegoś nie brakuje.

7. Instalacja Programów:
Po przejściu powyższych punktów przyjdzie czas na instalację potrzebnych Ci programów. Przed instalacją czegokolwiek polecam zainstalować program Unchecky
przynajmniej w w jakiejś części ochroni was system przed instalacją różnych śmieci, typu niepożądane programy, różne śmieciowe dodatki do przeglądarki itp. itd., a jeśli już się coś dostanie to polecam użyć programu AdwCleaner.